Vážení kamarádi, kamarádky, přátelé a příznivci turistiky!

29.03.2020

Zdravím Vás z Vysočiny, která je zalitá slunečními paprsky. V pátek měl být zahájen turistický pochod Jarní Vysočinou, který ovšem ze známých důvodů nebylo možné uspořádat. Co nejupřímněji Vám všem chci poděkovat za snahu k nám přijet a podpořit nás. Velice si toho vážíme. I tímto chci poděkovat všem těm, kteří pro nás chtěli vytvořit to nejlepší, co lze učinit. Velice děkuji KČT Světlá nad Sázavou, KČT Kutná Hora, Sokolu Okrouhlice a všem, kteří byli ochotni nás nakrmit a napojit. Veliké díky patří všem dobrovolníkům a nejen z řad KČT Havlíček za obrovské nasazení pro dobrou věc.

Pochod Jarní Vysočinou bude tedy až příští rok 2021 . Ano bude. Bude to přesně tak, jak mělo být letos. Stejné trasy, stejní pomocníci, stejní zapálení lidé a snad už konečně i ta 100 km trasa. Ale i ta je již dnes připravena! Termín 26.-28. 3. 2021.

Odjakživa jsem byl nepřítelem marného naříkání a kvílení, přesvědčen jsa, že jenom pilná práce a snažení kupředu pomůže.

To je citát Karla Havlíčka Borovského. Není to nadčasové?

Dívám se z okna na tu krásu před sebou. Zahrada, veverka, která dovádí na stromě, ptáci kteří štěbetají a lesy kam musím ještě dnes vyrazit! Nemohu sedět doma. Běžte se drazí projít do chrámu přírody a poklonit se životu. Stojí za to! Když milovat, tak milovat celou duší, celým srdcem, jen nic polovičatého.

Dva citáty od K. H. Borovského hovoří za vše.

Přátelé brzy se budeme opět setkávat na cestách, při toulání přírodou, při značení pěších turistických tras ( moc se na to těším ) , při lezení po kopcích, hradech, zámcích a třeba i u vodních ploch a piva.

Krásné jarní dny plné pohody a pevného kroku.

Vladimír Maršík